Багато водіїв забувають про те, що несуть відповідальність не лише за себе та оточуючих, а й за пасажирів, які перебувають у їхньому автомобілі. Причому неважливо, чи є вони родичами чи просто супутниками, яких він підібрав на зупинці. Пристібатися повинні всі, причому навіть задні пасажири, якщо конструкція автомобіля має на увазі наявність ременів безпеки.Розглянемо це питання детальніше:
Відповідно до п. п. 5.1, особи, які пересуваються у транспортному засобі, під час руху зобов’язані використовувати ремінь безпеки за його наявності. Не має значення, скільки в автомобілі рядів сидінь. Навіть якщо їх три і на задніх є ремені безпеки, їх потрібно використовувати.
Відповідно до п. п. 2.3, водій, який перебуває у транспортному засобі, також зобов’язаний їх використати. Він не може починати рух доти, доки не переконається в безпеці всіх учасників. Якщо пасажир відмовляється вдягати ремінь, то водій повинен відмовитися від поїздки або висадити його.
Відповідно до ст. 121 ч. 5 КУпАП, штраф може бути виписаний як водію, так і пасажирам. Його розмір складає 510 гривень.
Розглянемо, як це діє практично. На даний момент камери поки не фіксують наявність ременя у людей, які знаходяться не на місці водія, але стежать за дотриманням правил шоферами. Екіпажі цілком можуть виписувати штрафи і тим, і іншим, якщо помітять порушення. Якщо автомобіль потрапить у ДТП і люди, які перебувають в автомобілі, отримають травми або загинуть, то водія можуть залучити за статтею 286 КК України. Йому загрожує таке:
Якщо особи зазнали пошкоджень середньої тяжкості, то буде штраф до 500 неоподатковуваних мінімумів або обмеження волі на 3 роки. Також можливий арешт на 6 місяців.
Якщо особи зазнали серйозних травм або загинула людина, яка перебуває в машині, то водієві загрожує до 8 років обмеження волі. Також суд може відібрати права терміном до 3 років.
Якщо в ході ДТП загинуло кілька людей, то водієві загрожує до 10 років.
Відповідальність досить серйозна, тому рекомендуємо вам дотримуватися закону.
Раніше діяла норма, що шофери та пасажири таксі, перебуваючи в рамках населеного пункту, можуть не прилиці, що знаходяться в машині, мають бути пристебнуті за умови наявності ременів безпеки. Водій має право не починати рух та вимагати від пасажирів дотримання законів.
Насправді люди, які їдуть у таксі, часто відмовляються пристібатися. Хто має сплачувати штраф у такому разі? За фактом поліція накладе його на пасажира, але таксист також вважається винним, оскільки саме на нього покладаються обов’язки щодо безпеки проїзду. Тож заплатити по 510 гривень можуть обидва. Виплачувати всю суму рекомендується якнайшвидше. Це дозволить заощадити. Якщо затягнути на термін більше 30 днів, то до вас застосуватимуть санкції у вигляді пені. Якщо взагалі не платити, то справу передадуть виконавцям, а вони можуть запровадити заборону на виїзд закордон чи накласти арешт на транспортний засіб, житло чи інше майно.